Достапни линкови

Лидерот на Ал Каеда повикува на помош за бунтовниците во Сирија


Протестите во Сирија
Лидерот на Ал Каеда, Ајман ал Завахри ги повика муслиманите да ги поддржат бунтовниците во Сирија кои бараат претседателот Башар ал Асад да поднесе оставка. Во осум минутното видео постирано на интернет Завахри ги повикува муслиманите во Турција, Ирак, Либан и Јордан да им помогнат на сириските бунтовници.
Тој исто така ги повикува Сиријците да не им се противат на западните и арапските власти при нивните протести против режимот на Асад.
XS
SM
MD
LG