Достапни линкови

Либија бара Нигерија да го екстрадира синот на Гадафи


Саади Гадафи
Либиските власти побараа од Нигерија да го предаде Саади Гадафи, еден од синовите на поранешниот либиски претседател Моамер Гадафи. Нигериското министерство за правда соопшти дека нема да го екстрадира Саади, поради стравувањата дека ќе биде убиен ако се врати во неговата земја.
XS
SM
MD
LG