Достапни линкови

Седум жртви при лавина во Косово


Во силна лавина која зафати 15 куќи најдени се седум мртви лица, а три се водат за исчезнати во селото Рестелица, кое се наоѓа на тромеѓето со Албанија и Македонија. Спасувачките екипи доцна синоќа од под снегот извлекле девојче на возраст меѓу пет и седум години, кое е веднаш пренесено во болница со симптоми на хипертермија. Бројот на жртвите од снежното невреме на Балканот се искачи на 47 лица.
XS
SM
MD
LG