Достапни линкови

Почина пејачката Витни Хјустон


Витни Хјустон
Американската пејачка Витни Хјустон познатата по хитовите "How Will I Know," Saving All My Love" и "I Will Always Love You" почина на 48 годишна возраст. Веста ја соопшти публицистката Кристен Фостер, но не ја кажа причината за смртта на пејачката. Хјустон беше популарна во осумдесетите и дведесетите години.
Во изминатите години таа имаше проблеми со употребата на наркотици и во јавноста беше повеќе присутна поради нејзините лични проблеми.
XS
SM
MD
LG