Достапни линкови

Протестите во Египет без голем ефект


Протестите на плоштадо тахрир
Повиците на египетските активисти за одбележување на годишнината од соборувањето на претседателот Хосни Мубарак очигледно немаа голем ефект. На протестите на универзитетите и на други јавни места учествуваа малку луѓе. На плоштадотот Тахрир каде лани се одржуваа најголемите протести против режимот на Мубарак имаше само околу 200 лица.
Протестите вчера беа и со цел да се зголеми притисокот врз Врховниот совет на вооружените сили да ја предаде власта на цивилите.
XS
SM
MD
LG