Достапни линкови

На Косово лавина затрупа три лица


Во силна лавина која зафати 12 куќи засега се најдени тројца мртви лица во селото Рестелица, кое се наоѓа на тромеѓето со Албанија и Македонија. Министерството за инфраструктура на Косово вечерва соопшти дека осум лица кои исто така биле затрупани се живи.Припадници на безбедносните сили на КФОР, специјалните единици на полицијата и локални доброволци се обидуваат да дојдат до затрупаните. Повеќето од куќите кои биле зафатени од лавината биле празни.
XS
SM
MD
LG