Достапни линкови

ЕУ за Јемен ќе обезбеди 7 милиони евра


Европската Унија ќе обезбеди 7 милиони евра како подршка на претседателските избори во Јемен закажана на 21 февруари.Делегацијата на ЕУ во Јемен во своето соопштение наведува дека на изборите луѓето треба да излезат и да гласаат за нов Јемен.Изборите се дел од договорот потпишан меѓу претседателот во заминување Али Абдулах Салех и опозицијата која бара мирен трансфер на власта. Салех владее со Јемен 33 години.
XS
SM
MD
LG