Достапни линкови

Во Дамаск убиен сиријски генерал


Алепо, 10.02.2012.
Сиријската државна новинска агенција јави дека вооружени лица во Дамаск убиле армиски генерал. Тоа е прво убиство на висок воен офицер во главниот град од почетокот на бунтот против режимот на претседателот Башар ал Асад во минатиот март. Во меѓувреме, генералниот секретар на Обединетите нации Бан ки Мун ги осуди вчерашните самоубиствени напади со автомобили бомби во градот Алепо при што 28 лица загинале, а над 230 биле ранети.
XS
SM
MD
LG