Достапни линкови

Хаити го призна Косово


Енвер Хоџај
Хаити е 87 држава која ја призна независноста на Косово, соопшти косовското министерство за надворешни работи, наведувајќи дека до тоа дошло за време на престојот на министерот Енвер Хоџај на Хаити. ,,Признавањето од Хаити доаѓа во време кога министерството за надворешни работи максимално ги интензивира напорите за завршување на процесот на признавање на Косово,, се вели во соопштението.
XS
SM
MD
LG