Достапни линкови

Во Авганистан убиени петмина полицајци


Авганистанските власти соопштија дека петмина полицајци биле убиени во денешната експлозија на бомба поставена на пат во јужниот дел на земјата. Во експлозијата имало повредено и еден цивил.
XS
SM
MD
LG