Достапни линкови

Митинг за поддршка на Путин на минус 30 степени


Во сибирскиот град Чита денеска бил одржан митинг за поддршка на премиерот на Русија Владимир Путин. Околу 2 илјади луѓе учествувале на собирот наречен ,,За силна, стабилна и суверена Русија,, и покрај тоа што температурата била 30 степени под нулата. Митингот го организираа синдикатите и доаѓа на еден месец пред обидот на Путин да биде реизбран за претседател, функција што тој ја имаше во два последователни мандата, од 2000 до 2008 година.
XS
SM
MD
LG