Достапни линкови

Египетската војска предупреди на можен заговор


Египетските воени лидери предупредија дека земјата се соочува со заговор за ширење хаос за што би биле искористени денешните демонстрации по повод првата годишнина од соборувањето од власт на претседателот Хосни Мубарак. Генералите кои од тогаш раководат во Египет соопштија дека вооружените сили нема да дозволат нереди и нема да прифатат никакви ултиматуми.
XS
SM
MD
LG