Достапни линкови

28-мина загинати, над 200 повредени во експлозии во Сирија


Алепо 10.02.2012
Сиријските државни медиуми јавија дека најмалку 28 луѓе загинале, а над 200 биле повредени во две експлозии на автомобили бомби во градот Алепо. Во меѓувреме, владините сили продолжиле со офанзивата во градот Хомс против анти-владните демонстранти.
XS
SM
MD
LG