Достапни линкови

Израел ја тестира анти-ракетната одбрана


Израелското министерство за одбрана денеска соопшти дека успешно тестирало клучни компоненти од анти-ракетниот одбранбен систем. На заедничката вежба со Соединетите Држави, бил проверен системот за следење на проектили и нивно уништување. Овој израелски анти-ракетен систем бил наменет за справување со потенцијалните ризици од Иран.
XS
SM
MD
LG