Достапни линкови

Саудијскиот крал Абдула со критики до Русија и Кина


Саудијскиот крал Абдула во денешното интервју на државната телевизија, ги критикуваше Русија и Кина за ветото во Советот за безбедност на Обединетите Нации на резолуцијата за запирање на насилствата во Сирија. Тој оцени дека со тоа е нарушен кредибилитетот на Обединетите Нации. Претходно, рускиот заменик министер за надворешни работи, Сергеј Рибков изјави дека Русија ќе блокира секаква резолуција кој би водела кон странска интервенција во Сирија.
XS
SM
MD
LG