Достапни линкови

Газпром ќе ги зголеми испораките за Европа


Ukraine -- Exhaust fumes from a heating plant rises in the air over Kyiv, 03Feb2012
Руски Газпром денеска соопшти дека планирана да ги зголеми испораките на гас за Европа во 2012 на 154 милијарди кубни метри.
Во 2011 испораките беа 15 милијарди кубни метри гас.
Овие бројки беа презентирани на денешната средба со инвестоторите во Москва
XS
SM
MD
LG