Достапни линкови

Русија - одговорноста за мир е на опозоцијата во Сирија


Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рибјаков изјави дека сирискиот претседател Башар ал Асад ветил референдум за уставот што значи дека одговорноста за крај на насилствата лежи на опозицијата. Рибјаков изјави дека западните сили ја тераат опозицијата во некомпромисни барања со што ја палат ситуацијата во Сирија. Западните влади пак изразија сомневање во гаранциите на Асад за ставање крај на насилствата.
XS
SM
MD
LG