Достапни линкови

Кина сака со дијалог да ја реши кризата со иранската нуклеарна програма


Кина соопшти дека испраќа свој висок претставник во Иран на разговори за нуклеарната програма на Техеран. Според кинеското министерство за надворешни работи, дијалогот и соработката се единственото решение за овој проблем. До оваа посета доаѓа откако Соединетите Држави и Европската Унија ги заострија санкциите против Иран.
XS
SM
MD
LG