Достапни линкови

Продолжува бомбардирањето врз Хомс


Сиријската арамија денеска продолжила со бомбардирањата врз градот Хомс, а тенкови повторно влегле во делови од градот, соопштија опозициони активисти. Според непотврдени извори, во вчерашните бомбардирања на Хомс, загинале над 80 луѓе. И за денеска во повеќе градови во Сирија се најавени анти-владини протести.
XS
SM
MD
LG