Достапни линкови

Пад на европските берзи, поради Грција


Европските акции денеска бележат пад поради одлуката на министрите за финансии на евро-зоната за одлагање на финансиската помош за Грција. Инвесторите се сомничави дека евро-зоната ќе излезе од должничката криза. Некои финансиски аналитичари проценуваат дека Грција нема да биде способна да ги исполни обврските, дури и ако ги исполни сите услови за да ја добие помошта.
XS
SM
MD
LG