Достапни линкови

Нови жртви во насилствата во Сирија


Градот Хомс по бомбардирањето
Сириските опозициски активисти соопштија дека десетици лица загинале за време на големата безбедносна операција во главниот град Хомс. Сириската организација за човекови права информираше дека владините сили почнале да го бомбардираат градот со ракети со што продолжил шестдневниот напад на градот.
Се верува дека загинале 400 лица во последните неколку дена, но бројот на жртвите не може да се потврди поради рестрикциите кои владата ги воведе кон странските новинари.
XS
SM
MD
LG