Достапни линкови

Узбекистанец обвинет за закана за убиство на Обама и за тероризам


Узбекистанецот Кодиров е обвинет за закана за убиство на Барак Обама
Државјанин на Узбекистан обвинет поради заканата да го убие американскиот претседател Барак Обама е обвинет и за снабдување на терористите со материјална помош.
Јавното обвинителство на Алабама соопшти дека Улухбег Кодиров се снабдувал со оружје и експлозиви што биле наменети за убиство на американскиот претседател. Неговиот адвокат најави дека Кодиров е подготвен да ја признае вината на сослушувањето во текот на денешниот ден.
XS
SM
MD
LG