Достапни линкови

Времето облачно со врнежи од снег


Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од снег, посебно во западните делови каде врнежите ќе бидат пообилни, додека во останатите делови врнежите ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Утринската температура се движи од минус 14 до минус пет, а дневната од минус осум до нула степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со повремени врнежи од снег, особено попладне. Утринската температура се спушти до минус осум, а дневната ќе се искачи до минус четири степени.
XS
SM
MD
LG