Достапни линкови

Францускиот претседател Саркози со предизборни ветувања


Францускиот претседател Никола Саркози
Францускиот претседател Никола Саркози ги започна активностите за неговата кампања за реизбор на функцијата со тоа што најави дека ќе ги поддржи геј браковите и еутаназијата. Саркози во весникот Ле фигаро ги отфрли плановите на социјалистичката партија со кои им се дозволува на странците да гласаат на локалните избори и предложил реферндум за рестрикција на правата на невработените.
Саркози се промовирал себеси како бранител на традиционалните вредности во време на промени.
XS
SM
MD
LG