Достапни линкови

Јанкулоска бара трпение за расчистување на инцидентите во струшко


Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави денеска дека полицијата работи на расчистување на сите инциденти во струшко и апелираше за дополнително трпение за да можат институциите случајот да го расчистат до крај. Според неа, полицијата кога ќе има солидни докази врз основа на кои ќе може да се потпре, ќе ја информира јавноста за исходот на истрагата.
Јанкулоска по потпишувањето меморандум за соработка со претседателот на ФИА Жан Тод и претставници на АМСМ уште еднаш повика на смирување на тензиите.
XS
SM
MD
LG