Достапни линкови

Преговорите за грчката криза ќе траат уште 15 дена


Преговорите меѓу грчките политичките лидери и ЕУ, ММФ и Европската централна банка ќе траат и во следните 15 дена, објавија грчките медиуми. Целта на преговорите е да се најде компромис во однос на барањето на инспекторите од трите организации за намалување на пензиите и да се финализира договорот за новиот кредит за Грција.
Лидерите на коалиционите партнери на грчката влада на вчерашната средба не успеаа да постигнат договор за реформите.
XS
SM
MD
LG