Достапни линкови

Отровен алхохол уби 30 лица во Индија


Индиските власти соопштија дека најмалку 30 лица починале од конзумацијата на отровен алхохол произведен во домашни услови. Тие предупредијата дека бројката на жртви може да се зголеми, бидејќи повеќе од 100 лица пиеле од ликерот.
Полицијата уапсила десет лица за производство на нелегален алхохол и издадена е наредба за пронаоѓање на добавувачите на пијалокот.
XS
SM
MD
LG