Достапни линкови

Убиен лидерот на Ал Каеда во Пакистан


Во ракетниот напад со беспилотно летало во Северен Вазиристан наводно бил убиен Бадар Мансур, лидерот на пакистанските талибанци поврзани со Ал Каеда. Според пакистанските разузнавачки служби при нападот загинале четири милитанти. Еден командант на талибанците за агенцијата Ројтерс изјавил дека во нападот загинал Менсур, неговата сопруга и двајца членови на семејството.
XS
SM
MD
LG