Достапни линкови

Сириските сили ја продолжуваат акцијата во Хомс


Хомс, 08.02.2012.
Сириските безбедносни сили ја продолжуваат операцијата за, како што наведуваат властите во таа земја, воведување ред во градот Хомс. Според сиријски опозициски активисти, во текот на денов биле убиени триестина цивили. Хомс претставува центар на веќе 11 месечниот отпор против претседателот Башар ал Асад. Пред неколку дена безбедносните сили почнале операција во која се вклуечни тенкови и артилерија
XS
SM
MD
LG