Достапни линкови

Во Прага, нова улица „Македонска,,


Во Прага денеска ќе биде пуштена во употреба нова улица која ќе го добие името „Македонска,,. Свеченото откривање на таблата со новоименувата улица ќе го изврши македонскиот амбасадор во Чешка Игор Илиевски.
XS
SM
MD
LG