Достапни линкови

Напад со беспилотно летало во Пакистан


Во напад извршен со беспилотно летало во Северен Вазиристан биле убинеи четворица милитанти, јавуваат агенциите, повикувајќи се на извори во пакистанските разузнавачки служби. Се прецизира дека цел на нападот биле талибански бунтовници во градот Мираншах. Во вчерашниот напад со беспилотно летало кој бил изведен на десет километри од овој град биле убиени 10 талибанци.
XS
SM
MD
LG