Достапни линкови

Кнут Волебек во посета на Македонија


Кнут Волебек
Во посета на Република Македонија престојува високиот комесар за национални млацинства на ОБСЕ Кнут Волебек. Предвидени се негови средби со претставници на државниот врв, а засега е потврден само приемот од Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов.
Волебек вчера имал средби со претставници на политичките партии и на верските заедници, на кои главна тема биле неодамнешните меѓуверски и меѓуетнички инциденти во Македонија.
XS
SM
MD
LG