Достапни линкови

Африка: во финалето Замбија- Брегот на Слоновата Коска


Дидие Дрогба, репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска
Фудбалските репрезентации на Замбија и Брегот на Слоновата Коска ќе играат во финалето на Африканскиот куп на нациите.
Во првото полуфинале вчера Замбија ја победи Гана со 1:0 со голот на Мајука во 78 минута, а со истиот резултат Брегот на Слоновата Коска ја совлада селекцијата на Мали. Решавачкиот гол го постигна Жервињо во 45 минута.
Финалето се игра в недела во Либрвил, главниот град на Габон.
XS
SM
MD
LG