Достапни линкови

Времето без снег, но и натаму многу студено


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На планините ќе има услови за провејување слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Температурата ќе се движи од минус 11 до минус еден степен.
Во Скопје слично време со температура околу минус четири степени.
XS
SM
MD
LG