Достапни линкови

Папата повика на молитва за жртвите од студот


Папата Бенедикт шеснаести
Папата Бенедикт шеснаести повика на молитва за жртвите од студот кој ја зафати Европа. Речиси 500 лица починаа во последните недели, поради екстремно ниските температури низ стариот континент.
Најголем дел од жртвите се бездомници и сиромашни лица.
XS
SM
MD
LG