Достапни линкови

Трет ден штрајк на Ер Франс, откажани многу летови


Десетици летови на Ер Франс и денеска се откажани поради штрајкот на вработените. Според компанијата, на денешниот трет ден од четири-дневниот штрајк, се откажани 40 отсто летовите за подалечните дестинации и 30 отсто од летовите на кратки релации.
Синдикатот на Ер Франс го организира штрајкот поради подготовката на закон со кој им се ограничува правото на штрајк.
XS
SM
MD
LG