Достапни линкови

Сирија - владина офанзива врз Хомс


Хомс - Баба Амро
Силите на сириската влада ги интензивирале нападите врз населбите во градот Хомс. Нокта, како што се јавува, градот се нашол под тенковска и артилериска стрелба.
Според сириските активисти, при тоа загинале 47 лица .
До овие напади доаѓа еден ден откако Претседателот Башар ал Асад му вети на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, кој беше во посета на Сирија, дека ќе се обиде да стави крај на насилствата.
XS
SM
MD
LG