Достапни линкови

Советот за безбедност на ОН ќе разговара за Косово


Советот за безбедност на ОН денеска ќе го разгледува извештајот на генeралниот секретар Бан Ки Мун за ситуацијата во Косово. Во истовреме и Еулекс треба да поднесе извештај за резултатите од истрагата за трговија на органи на Косово. На седницата ќе присуствуват и министрите за надворешни работи на Србија и на Косово, Вук Јеремиќ и Енвер Хоџај.
XS
SM
MD
LG