Достапни линкови

Уапсени двајца шпиони на сириските опозиционери во Германија


Германскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле
Германската полиција соопшти дека уапсила двајца мажи кои се осомничени дека ги шпионирале сириските опозициони групи во земјата.
Министерот за надворешни работи Гвидо Вестервеле го предупредил сирискиот амбасадор дека таквите активности нема да бидат толерирани.
XS
SM
MD
LG