Достапни линкови

Уапсени имигранти од Косово во Унгарија


Унгарската гранична полиција приведе осуммина илегални имигранти од Косово. Осуммината мажи, на возраст од 19 до 25 години биле во лоша здравствена состојба и на граница на измрзнување.
Тие биле откриени додека се криеле во снегот во близина на местото Гара на југот од Унгарија. Приведените имигранти се сместени во прифатилиште, каде им е дадена нова облека и храна.
XS
SM
MD
LG