Достапни линкови

Медведев предупредува на екстремистите пред изборите


Рускиот претседател Дмитри Медведев
Рускиот претседател Дмитри Медведев и нареди на руската безбедносна служба да ги открие и спречи провокациите на екстремистите пред претседателските избори наредниот месец.
Медведев говорејќи во седиштето на Федералниот безбедносен совет изјави дека многу веројатно е бунтовниците од Северен Кавказ да станат поактивни за време на претседателската кампања. Затоа според Медведев треба да се зголемат безбедносните мерки во тој реон.
XS
SM
MD
LG