Достапни линкови

Американски генерал во посета на Пакистан


Генералот Џејмс Матис
Американските власти соопштија дека генералот Џејмс Матис, кој е началник на главната команда на американската армија ќе го посети Пакистан во наредниот месец со цел да се стави крај на нетрпеливоста меѓу двете земји.
Матис би требало да се сретне со пакистанскот шеф на армијата, генералот Ашфак Первез Кајани со кој ќе раговара за американската истрага околу воздушниот напад, при кој загинаа 24 пакистански војници.
XS
SM
MD
LG