Достапни линкови

Путин со изборни ветувања за намалување на привилегиите на владините лица


Рускиот премиер Владимир Путин
Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека ако победи на претседателските избори ќе им ги намали собраќајните привилегии на владините лица, Во моментов има околу 890 владини лица кои имаат право да се движат по улиците без да ги почитуваат собраќајните правила.
Путин најави дека нивна бројка од стотици ќе се намали на неколу десетици.
XS
SM
MD
LG