Достапни линкови

И денеска бомбардиран градот Хомс во Сирија


Сиријските владини сили ги продолжиле бомбардирањата врз Хомс со цел да биде задушена опозицијата во тој град. Сиријски активисти тврдат дека вчера владините сили убиле околу 100 цивили.
Инаку, денеска во Дамаск ќе допатува рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, на разговори со сиријските лидери. Русија и Кина ставија вето на резолуцијата во Советот за безбедност на Обединетите Нации, која беше подржана од западните земји и од Арапаската Лига.
XS
SM
MD
LG