Достапни линкови

Иран смета дека се води психолошка војна


Иранското министерство за надворешни работи оцени дека новите американски санкции против Техеран се психолошка војна. Целта на санкциите е да биде принуден Иран да се откаже од нуклеарните амбиции.
Инаку, денеска иранскиот парламент соопшти дека можеби ќе го забрани извозот на нафта во некои европски земји.
XS
SM
MD
LG