Достапни линкови

Расте бројот на загинати во урнатата фабрика во Пакистан


Бројот на загинати во урнатата фабрика во Пакистан се искачи на 17 лица. Властите стравуваат дека уште дваесетмина работници се заглавени под рушевините во источниот град Лахор. Четиринаесетмина биле извлечени живи од местото на настанот. Трокатната зграда се урна во понеделникот по експлозија на бојлер во погонот.
XS
SM
MD
LG