Достапни линкови

Неколкумина уапсени во Иран обвинети за соработка со странски медиум


Иранските власти уапсиле неколку лица обвинети за наводно соработување со „Би-Би-Си”. Новинската агенција „Мер” јави дека уапсените наводно соработувале и продуцирале програма за медиумот. За сега не е јасно колку луѓе се во затвор. Од централата на „Би-Би-Си” во Лондон соопштија дека немаат вработени ниту дописници од Иран.
XS
SM
MD
LG