Достапни линкови

Хелихоптер на НАТО се урнал во Авганистан


Хелихоптер на НАТО во Авганистан
НАТО соопшти дека еден нивен хелихоптер се урнал во источниот дел на Авганистан, при што сите од екипажот преживеале. Според соопштението, екипажот бил префрлен до најблиската воена база.
На местото каде што се урнал хелихоптерот немало непријателски активности.
XS
SM
MD
LG