Достапни линкови

САД ги повлекоа своите дипломати од Сирија


Американската амбасада во Сирија
САД ги повлекоа своите дипломати од Сирија, поради немирите во земјата. Амбасадорот Роберт Форд и другите дипломати денеска ја напуштиле Сирија.
Стејт департментот предупреди дека ќе ја затвори амбасадата, ако владата на претседателот Башар ал Асад не ја зголеми нејзината заштита.
XS
SM
MD
LG