Достапни линкови

Заштитна ограда меѓу Грција и Турција поради имигрантите


Грчките медиуми соопштија дека властите планираат наредниот месец да започнат изградба на десет километарска ограда на границата со Турција за да се запре влезот на нелегални имигранти во земјата.
Грчкиот министер за заштита на граѓаните Христос Папуцис изјави дека оградата е порака дека Грција не е отворен двор и транзитна дестинација за другите земји од ЕУ.
XS
SM
MD
LG